Profesní životopis

Profesní strukturovaný životopis, díky kterému si Vás Vaše nová firma všimne! Přečtěte si, jak napsat profesní životopis vzor, který bude nejúčinnější.

Možná se ptáte, zda je vůbec reálné, ovlivnit nějakým způsobem, účinnost profesního životopisu? Ano, reálné to je. Abyste věděli jak na to, musíte ale nejdříve pochopit, co je důležité pro zaměstnavatele, když si vybírá nové zaměstnance.

Stejně tak, jako existují špatné a dobré firmy, existují i špatní a dobří zaměstnanci. Cílem výběrových řízení mezi uchazeči o nové pracovní uplatnění je právě docela tvrdá selekce, aby se vybrali pouze Ti nejlepší a to prěvě nejen na základě motivačního dopisu.

DEFINICE: Profesní životopis je stručný seznam s průřezem Vašeho života od studií až po současnost ve vztahu k trhu práce.

Tento nábor, se skládá z několika klíčových kroků:

 • Vše začíná motivačním dopisem a profesním životopisem
 • S motivačním dopisem putuje do nové firmy i Váš profesní životopis formou společného dokumentu
 • Pokud projdete prvním předvýběrem následuje pozvání na osobní pohovor
 • Ještě pořád není vyhráno, i když Vám řeknou ano, protože následuje zkušební doba

Z výše uvedených kroků plyne jedna důležitá věc. Můžete být sice perfektně připraveni na zkušení dobu, nebo osobní pohovor, ale pokud podceníte tvorbu profesního životopisu, nebo Váš profesní životopis nebude vypadat dobře a kvalitně, či bude obsahovat nějaké překlepy a chyby, dál se prostě nedostanete a všechny ostatní přípravy a energie půjde vniveč! A to přece nechcete. Předloha životopisu je velmi důležitá.

Pojďme se tedy podívat na ideální profesní životopis, který by byl takovým profesním životopisem, který by nebyl jenom správně, ale byl by také jiný, originální a netradiční v pozitivním slova smyslu. Zní to hezky, řeknete si, ale jak to udělat? Právě na takový profesní životopis, je zde následující návod, který právě čtete. Nyní dávejte prosím pozor a pečlivě si prohlédněte následující body úspěšného profesního životopisu.

Atributy úspěšného profesního životopisu

 • Jednoduchost
 • Přehlednost
 • Fotografie
 • Výstižnost
 • Pravdivost
 • Hezké grafické provedení
 • Bezchybnost
 • ...

A mohli bychom pokračovat. Ono se to nezdá, člověk si řekne, že profesní ukázka životopisu není zase tak složitá věc. Ale pokud to se svojí budoucností myslíte opravdu vážně a pokud si uvědomujete tu obrovskou konkurenci dalších nezaměstnaných, kteří se snaží vecpat na Vaše chtěné pracovní místo, pak je Vám naprosto jasné, že pro Vás profesní příklad životopisu může hrát životně důležitou roli, kterou není možné podceňovat. To samé platí i o životopisu v angličtině, pokud jej firma vyžaduje.

Sice byste si nyní mohli otevřít nějaký textový editor a pustit se s chutí do práce (do tvorby vlastního profesního životopisu), anebo byste se mohli porozhlédnout na Internetu po nějakém již předpřipraveném profesním životopisu, který byste si chtěli jednoduše pouze upravit. Zastavím Vás – nedělejte to! A proč? Protože výsledkem bude pouze, když dobře, jen průměrný profesní životopis, který mají i Ti ostatní konkurenti, kteří se tlačí na Vaše místo.

Profesní životopis pro vítěze výběrových řízení

Jak je asi reálné, že si personalista ve firmě, kam se se hlásíte, všimne zrovna Vašeho profesního životopisu, když vypadá na chlup stejně, či podobně, jako ty stovky dalších? Už Vám to dochází? Přesně tak, to je ono! Zde je jádro „pudla“. Dnes je úspěšný ten, kdo se dokáže vymanit z průměrnosti a Vy přece nejste průměrní – Vy chcete od své budoucnosti víc! Proto si prosím uvědomte, že doba jde stále dopředu a v oblasti personalistiky to platí dvojnásob! Jak napsat životopis je stále cennější knowhow.

Seznamte se proto s moderní online službou, která je vytvořena na s ohledem na dnešní, vysoce konkurenční prostředí. Tou službou je tzv. generátor životopisů online, který Vás dokáže odlišit od ostatních a upoutá pozornost Vašeho nového zaměstnavatele právě na Váš profesní životopis vzor, který udělá za Vás, ten první, klíčový, extrémně důležitý dojem, na základě kterého, Vy budete ten/ta, kdo se dostane dál, tedy na osobní pohovor.

Neztrácejte čas a netvořte nic ručně!

Neztrácejte drahocený čas tvorbou strukturovaného životopisu ručně, ale využijte naší automatizované služby online
generátor profesionálních životopisů. Je to profesionální, rychlé, jednoduché a přehledné!

Vytvořit životopis

Díky životopisonline.cz jsem si vytvořila profesionální životopis během 10-ti minut.

Díky životopisonline.cz jsem si vytvořil krásný a moderní životopis, bez "mordování" ve Wordu.

Díky životopis vzor jsem se
profesionálně odprezentoval firmám a získal svou práci snů, stejně tak, jako 205.203jiných uživatelů!