Resumé, CV a strukturované CV – v čem je rozdíl?

O tom, jak správně a efektivně napsat strukturovaný životopis, pokud se o práci ucházíte v České republice, se můžete dočíst v článku Jak napsat životopis. Nebo si veškerou práci ušetřete a profesionální životopis si nechte vygenerovat zde.

Jak to ale funguje, když žádáte o zaměstnání za hranicemi Česka?

Je totiž potřeba si ujasnit, jaký je rozdíl mezi CV, tedy Curriculum vitae, který se u nás chápe spíše jako anglická verze životopisu, a resumé.

Resumé je v podstatě velmi podobné našemu strukturovanému životopisu. Jde o krátké shrnutí Vašeho profesního života, ne delší než dvě strany, ve kterém stručně popisujete své vzdělání, zkušenosti a schopnosti.

Oproti tomu je CV výrazně obsáhlejší, obvykle až na čtyři strany, minimálně však na dvě. Uvádíte podrobnější info o sobě, zmiňujete například získaná ocenění či vydané publikace, což jsou informace, na které se právě v CV klade důraz. Z toho je pochopitelné, že CV jsou požadována zejména po lidech, jejichž pozice už je poměrně vysoko. Jde například o vědecké pracovníky, lékaře, vysokoškolské profesory, manažery a podobně.

Zdá se Vám toto rozdělování zbytečné? V současné době existuje projekt Europass, který si klade za cíl standardizovat dokumenty, jimiž se uchazeči o práci v zemích Evropské unie prezentují svým potenciálním zaměstnavatelům. Vice se o něm dočtete v tomto článku.

Neztrácejte čas a netvořte nic ručně!

Neztrácejte drahocený čas tvorbou strukturovaného životopisu ručně, ale využijte naší automatizované služby online
generátor profesionálních životopisů. Je to profesionální, rychlé, jednoduché a přehledné!

Vytvořit životopis

Díky životopisonline.cz jsem si vytvořila profesionální životopis během 10-ti minut.

Díky životopisonline.cz jsem si vytvořil krásný a moderní životopis, bez "mordování" ve Wordu.

Díky životopis vzor jsem se
profesionálně odprezentoval firmám a získal svou práci snů, stejně tak, jako 205.203jiných uživatelů!